top of page

ATHLETICS CAMP

O CAMPACH

Athletics Camp to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównym celem ich organizacji jest popularyzacja wśród najmłodszych sztandarowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa i prozdrowotna dzieci oraz nauczycieli, a także zachęcenie uczestników do podejmowania aktywności fizycznej. Motywem przewodnim i zarazem hasłem campów od początku jest hasło „Każdy może zostać mistrzem”. 

 

Formuła imprezy została podzielona na dwa bloki: blok teoretyczny w którego skład wchodzą warsztaty z dietetykiem oraz zajęcia z psychologiem sportowym i blok praktyczny, podczas którego dzieci mogą spróbować swoich sił w sześciu najpopularniejszych konkurencjach lekkoatletycznych: rzucie młotem, rzucie dyskiem, biegach, biegach przez płotki, pchnięciu kulą i rzut oszczepem.

 

1. Blok teoretyczny - edukacyjny

Jego główny element stanowią zajęcia i warsztaty poświęcone istotnym aspektom bezpośrednio związanym ze sportem takimi jak:, psychologia sportu, i dietetyka. Podczas zajęć z psychologiem dzieci dowiadują się m.in.: jak radzić sobie ze stresem oraz w jaki sposób znaleźć motywację do treningów i realizacji wyznaczonych celów, nie tylko tych sportowych. Warsztaty z dietetykiem pozwalają uczestnikom zrozumieć, jak ważne w ich życiu jest przestrzeganie właściwej diety oraz uprawianie sportu. Dietetyk wykorzystując mikser oraz różne produkty wyjaśnia, co dzieje się w organizmie człowieka po spożyciu niezdrowych przekąsek oraz zdrowych produktów. Trzeci element tego bloku stanowią zajęcia integracyjne połączone z quizem poświęconym Kamili Skolimowskiej.

 

2. Blok praktyczny - lekkoatletyczny

Składający się z sześciu 20-minutowych zajęć z zakresu sztandarowych konkurencji lekkoatletycznych: rzut młotem, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, biegi i biegi przez płotki. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów związanych z klubami sportowymi oraz utytułowanych lekkoatletów: Piotra Małachowskiego, Tomasza Majewskiego, Pawła Fajdka czy Joannę Fiodorow. Podczas spotkania z mistrzami odbywa się prezentacja technik sportów uprawianych przez naszych lekkoatletów. Uczestnicy mają również możliwość sprawdzenia swoich dotychczas nabytych umiejętności sportowych. Wszystkie zajęcia odbywają się z użyciem specjalnie dostosowanego do wieku dzieci sprzętu lekkoatletycznego (silikon i pianka).

 

3. Wartość dodana

Traktowana jako cenne uzupełnienie wszystkich aktywności. Jej elementy stanowią:

  • zajęcia integracyjne mające za zadanie zachęcić dzieci do nawiązania nowych znajomości,

  • zajęcia manualne pobudzające kreatywność oraz pomagające wyzwolić w nich nowe ambicje i wypracować wytrwałość,

  • spotkanie z gwiazdami, możliwość rozmowy, zrobienia sobie wspólnego zdjęcia i zdobycia autografów,

  • warsztaty dla nauczycieli wychowania fizycznego z zakresu właściwej edukacji dzieci dotyczącej konkurencji lekkoatletycznych oraz odpowiedniego wykorzystania sprzętu treningowego (nauczyciele spotkają się również z dietetykiem),

  • uruchomienie programu poszukiwania talentów. W tym celu nawiązywana jest bezpośrednia współpraca z trenerami miejscowych klubów oraz naszymi lekkoatletami.

 

Wszyscy uczestnicy campów otrzymują od organizatora koszulkę, pamiątkowe medale, biografie Kamili Skolimowskiej, certyfikat i gadżety związane z maskotką Athletics Camp – słonikiem Kamcią. Dodatkowo każda zgłoszona do imprezy instytucja otrzymuje zestaw treningowego sprzętu.

bottom of page