top of page
Szukaj

Mistrzowie z Tokio 5 września na Stadionie Śląskim!

W Tokio zawładnęli sercami polskich kibiców! Lekkoatleci, bo o nich mowa, już 5 września pojawią się na Stadionie Śląskim. Powitajmy bohaterów Igrzysk XXXII Olimpiady podczas LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny!

Po igrzyskach w Tokio lekkoatletyka i lekkoatleci są na ustach wszystkich polskich kibiców. Znakomite starty, rekordy i medale sprawiły, że każdy chce zobaczyć na żywo bohaterów igrzysk. Taką szansę polscy sympatycy Królowej Sportu będą mieli już 5 września. Podczas LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej – mityngu zaliczanego do prestiżowego cyklu World Athletics Continental Tour Gold – uroczyście powitamy armię wspaniałych olimpijczyków. Niemal wszyscy polscy medaliści olimpijscy w lekkoatletyce z Tokio zameldują się na początku września na Stadionie Śląskim.

Jeśli ktoś miał wątpliwości, to po Tokio już nie ma prawa ich mieć. Lekkoatletyka jest prawdziwie polskim sportem narodowym. Jako region wiemy to już od dawna, a od ponad roku Stadion Śląski jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Wracając jednak do Tokio proszę pamiętać, że 9 z 14 medali olimpijski przyniosła nam właśnie Królowa Sportu. Cieszę się, że już na początku września medalistów z Tokio będziemy mogli przywitać na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym. Zapraszam absolutnie wszystkich, aby wspólnie podziękować za piękne momenty, wzruszenia i emocje. To wszystko przy otwartych dla widzów trybunach podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej – powiedział marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.Województwo jest jednym z najważniejszych donatorów lekkoatletyki. W ostatnich latach – po zakończeniu remontu Stadionu Śląskiego – mocno stawia na ten właśnie sport.

Jako województwo systematycznie od lat wspieramy lekkoatletykę. Dowodem tego są wspaniałe imprezy na Stadionie Śląskim. W tym roku gościliśmy na nim już m.in. mistrzostwa sztafet oraz drużynowe mistrzostwa Europy. Obie te imprezy kończyły się sukcesami biało-czerwonych. Teraz podczas wrześniowego memoriału będzie okazja do podziękowania za te wszystkie momenty wzruszeń – mówi wicemarszałek regionu Wojciech Kałuża.

Jedną z gwiazd, którą kibice będą mogli zobaczyć 5 września podczas LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej będzie Justyna Święty-Ersetic. Ta pochodząca z Raciborza biegaczka sięgnęła w Tokio po dwa olimpijskie medale, zostając tym samym jedną z najbardziej utytułowanych polskich biegaczek.

Jechałyśmy z dziewczynami do Tokio powalczyć o jeden medal. Myślałyśmy o brązie w sztafecie. Już to by nas bardzo uszczęśliwiło, to byłaby nagroda za tyle lat wyrzeczeń i ciężkiej pracy. A wracamy do Polski z dwoma medalami, w tym jednym złotym! Z rekordami Polski oraz Europy i rekordem olimpijskim! Brzmi jak sen, a wydarzyło się naprawdę. Cieszę się, że będziemy mogły razem z kibicami, których serdecznie zapraszam, świętować te wielkie chwile polskiej lekkoatletyki podczas LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej. Kibiców nie było w Tokio, wierzę, że 5 września będą na Stadionie Śląskim. My lekkoatleci daliśmy z siebie wszystko na igrzyskach. Teraz liczymy też na Was drodzy Kibice! Przybywajcie razem z nami świętować sukces olimpijski. Wszyscy na Śląski! – zachęca Justyna Święty-Ersetic, która na co dzień reprezentuje AZS AWF Katowice i jest ambasadorką swojego rodzinnego regionu.

Demon igrzysk zdołał w Tokio pokonać Paweł Fajdek. Rekordzista Polski w rzucie młotem zdobył brązowy medal, a na podium stanął obok złotego Wojciecha Nowickiego. Obu zawodników także nie zabraknie podczas LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Świetnie będzie wystartować z Wojtkiem ponownie na Stadionie Śląskim. Liczę, że dopiszą kibice. Będziemy chcieli ponownie pokazać fajną dyspozycję. Igrzyska za nami, przed nami nowe wyzwania. Wchodzimy w kolejny cykl, którego celem będzie Paryż. Po drodze, w tym roku, jeszcze ten wyjątkowy dla nas start na Śląsku. Kibiców serdecznie zapraszam na stadion, nie będziecie żałować. Jesteśmy w bardzo dobrej formie, będą dalekie rzuty. Będzie co oglądać – zapewnia Paweł Fajdek, który podobnie jak Justyna Święty-Ersetic jest też ambasadorem Stadionu Śląskiego.

Na Stadionie Śląskim będzie się wprost roiło od medalistów olimpijskich. Oprócz Święty-Ersetic, Fajdka czy Nowickiego na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym wystartują także Malwina Kopron, Patryk Dobek, Kajetan Duszyński, Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik czy Maria Andrejczyk. Nie zabraknie także wielkich sław polskiej lekkoatletyki, którzy w Tokio na podium nie stanęli, ale stanowią o sile Wunderteamu 2 jak już określa się biało-czerwoną drużynę. Na Śląsku zobaczymy zatem Piotra Liska, czy Konrada Bukowieckiego.

Ostatni raz w karierze do koła wejdzie, właśnie podczas LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, wybitny dyskobol Piotr Małachowski. Dwukrotny wicemistrz olimpijski zakończy 5 września karierę i pożegna się z kibicami.

Za mną wiele lat poświęceń, wyrzeczeń. Oddałem lekkoatletyce wiele zdrowia, czasu. Czas coś zmienić. Podczas memoriału Kamili, która była moją przyjaciółką, chciałbym pożegnać się z kołem do dysku, z kibicami. Podziękować im za te wszystkie lata, kiedy byli ze mną i wspierali mnie. Nawet jak w karierze nie szło, to wiedziałem, że oni są ze mną. Wiedziałem też, że jest ze mną Kama! 5 września oddam ostatni rzut, symbolicznie przekaże dysk mojemu synowi. Mam nadzieję, że i on złapie sportowego bakcyla, bo wie ile sport dał ojcu – podkreśla Małachowski.LOTTO Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej to nie tylko powitanie medalistów olimpijskich, podziękowania za karierę dla Piotra Małachowskiego i start największych gwiazd światowej lekkoatletyki, ale także mityngi integracyjny. Kamila Skolimowska podkreślała jak ważny jest sport osób niepełnosprawnych, dlatego podczas mityngu poświęconego Jej pamięci nie może zabraknąć rywalizacji paralekkoatletycznej.

Tak prestiżowa impreza, mająca również na celu integrację społeczną oraz propagowanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych, pokazuje siłę sportu, który zbliża ludzi bez względu na wiek, sprawność czy płeć. Sport ma niesamowitą siłę łączenia ludzi, a uczestnictwo w tak znaczącym turnieju daje możliwość doświadczania radości i dumy z własnych osiągnięć. PFRON od lat z dumą wspiera organizację tego niezwykle ważnego na mapie światowej lekkoatletyki mityngu – mówi Krzysztof Michałkiewicz, prezes zarządu PFRON.

Organizatorzy przygotowali także specjalną akcję dla szkół, w której do zdobycia jest voucher na zakup sprzętu sportowego.

Zbierz kolegów z klasy, szkoły, klubu sportowego oraz Waszych bliskich i znajomych i wspólnie dopingujcie naszych lekkoatletów w Kotle Czarownic. Jeśli pojawicie się na stadionie w sile 300 osób, Wasza szkoła lub klub otrzyma 5000 złotych na zakup sprzętu sportowego – zachęca Fundacja Kamili Skolimowskiej.

LOTTO Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej – zaliczany do cyklu World Athletics Continental Tour Gold – odbędzie się na Stadionie Śląskim 5 września. Mityng organizowany jest od 2009 roku dla uczczenia pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej. Transmisję przeprowadzi Telewizja Polska.

1250 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page