top of page
Szukaj

Silesia Marathon już 3 października!

Silesia Marathon jest jedynym na skalę europejską biegiem maratońskim prowadzonym ulicami aż czterech miast. To największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce, który 3 października 2021 r. wystartuje już po raz trzynasty.

Od pierwszej edycji w 2009 roku Silesia Marathon to wydarzenie, które składa się z biegu głównego - maratonu (42,195 km) oraz półmaratonu (21,097 km). W roku 2019 do rywalizacji dopisane zostało kolejne wyzwanie – Silesia Ultramarathon, bieg rozgrywany na trasie o długości 50 km. W przeddzień głównego wydarzenia, na terenie Parku Śląskiego odbywa się także Silesia Minimarathon o Puchar Radia RMF FM. Jest to rodzinny bieg na dystansie 4,2 km.

Trasa Silesia Marathon wytyczana jest w taki sposób, by zawodnicy mieszkający poza regionem mieli możliwość zobaczenia jego najbardziej charakterystycznych miejsc. Maratończycy biegną przez Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów, mijając po drodze m. in. katowicki Spodek, zabudowę Strefy Kultury, Dolinę Trzech Stawów, Osiedle Nikiszowiec, siedzibę TVP Katowice, Willę Fitznera i wiele innych obiektów nawiązujących do industrialnej historii tego obszaru. Metą biegowych zmagań jest bieżnia Stadionu Śląskiego – Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego. Takim finiszem nie może pochwalić się żaden inny bieg w Polsce. Setki maratończyków potwierdzają, że wielkie emocje towarzyszące wbieganiu na Stadion Śląski pozostają z nimi jeszcze na długo po biegu.

Od pierwszej edycji Silesia Marathon jest ściśle związany z Parkiem Śląskim, jednym z najlepszych w regionie miejsc do biegania i trenowania. To właśnie na terenie parku 13 lat temu rozpoczęła się historia śląskiego biegu. Od kilku lat zaś zawodnicy Silesia Marathon pokonują w Parku Śląskim ostatnie kilometry swojego dystansu.

Zapisy online na bieg maratoński, półmaraton i 50-kilometrowy ultramaraton potrwają do 15 września 2021 r. lub do wyczerpania limitów. Link do zapisów: https://silesiamarathon.pl/rejestracja/#/

Maraton Bohaterów

Od ubiegłego roku pod szyldem wydarzenia prowadzona jest kampania „Maraton Bohaterów”, w ramach której tworzone są podcasty i sesje zdjęciowe z biegaczami Silesia Marathon. Do udziału w akcji zapraszane są osoby, które z determinacją oddają się swojej biegowej pasji. Każda z nich ma inną motywację, by biegać, ale wszystkie są tak samo ważne i inspirujące. Sylwetki Bohaterów Maratonu można poznać tutaj: https://maratonbohaterow.pl/.110 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page