top of page
Szukaj

Sport jest jeden! Partnerstwo PFRON i Lotto Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej zawężają współpracę!


Zawody upamiętniające najmłodszą polską mistrzynię olimpijską od lat mają charakter integracyjny, pokazują, że sport jest dla wszystkich. Stąd hasło współpracy - Sport jest jeden.


Celem współpracy jest pokazanie, że obiekty sportowe są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami i mogą z nich swobodnie korzystać. Mityng ma zachęcać do aktywnego spędzania czasu i pokazuje, że niepełnosprawność nie przeszkadza w zdobywaniu medali na arenach międzynarodowych.


CEL PROJEKTU


Celem projektu jest upowszechnianie poprzez sport pozytywnych postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych oraz zwiększenie integracji społecznej sportowców niepełnosprawnych z pełnosprawnymi a także kibiców pełno i niepełnosprawnych na trybunach oraz przed telewizorami. Pokażemy, iż sport jest tą dziedziną życia, która pozwala na pełną integrację społeczną i zawodową Osób Niepełnosprawnych.


BENEFICJENCI PROJEKTU


Projekt jest skierowany do dorosłych sportowców niepełnosprawnych oraz bez ograniczeń wiekowych niepełnosprawnych kibiców.


ZASIĘG TERYTORIALNY


Impreza ogólnopolska.


Projekt pn. „MEMORIAŁ KAMILI SKOLIMOWSKIEJ” współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
9 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page