top of page
Szukaj

UWAGA KONKURS dla DZIECI! Namaluj i wystartuj na Diamentowej Lidze!6 sierpnia na Stadionie Śląskim odbędzie się pierwszy polski mityng Diamentowej Ligi. W trakcie Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej wystąpi sześcioro dzieci, które stworzą najładniejsze prace związane z tą historyczną imprezą lekkoatletyczną. Ruszył konkurs, z którego twórczość obejrzą kibice podczas wydarzenia.


Diamentowa Liga to nie tylko największe międzynarodowe gwiazdy lekkiej atletyki. Polscy organizatorzy wydarzenia tej rangi zwracają uwagę, że wśród trenującej młodzieży także mamy diamenty. Własne, takie do oszlifowania w przyszłości. To skarb, który wymaga jeszcze mnóstwa pracy na stadionach, ale niewykluczone, że wśród uzdolnionej młodzieży są również tacy z talentem artystycznym. Przy okazji 13. Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej chcemy sprawdzić oba te zagadnienia.


Z okazji Dnia Dziecka, na dwa miesiące przed polskim przystankiem Diamentowej Ligi, komitet organizacyjny wydarzenia ogłasza konkurs plastyczny dla młodych lekkoatletów. Jest skierowany do zawodników w przedziale wiekowym 8-11 lat. To nie bez znaczenia, ponieważ sześcioro autorów najlepszych prac – po trzy dziewczęta i trzech chłopców – otrzyma prestiżowy bilet uczestnictwa w biegach dzieci, które 6 sierpnia znajdą się w programie głównego mityngu.


– Gdybym był młodszy, sam bym coś namalował! – uśmiecha się Piotr Małachowski, dyrektor sportowy mityngu. Były mistrz dysku przyznaje, że taki bieg jest planowany głównie, dlatego że udział w takiej imprezie w młodym wieku może być fantastyczną motywacją do dalszych treningów. Dwukrotny wicemistrz olimpijski zaznacza, że praca (rysunkowa, malarska itp.) musi być tematycznie związana z ulubioną konkurencją lekkoatletyczną, Diamentową Ligą lub Kamilą Skolimowską. A najlepiej ze wszystkimi tymi elementami jednocześnie.


Jednak pomimo tylko kilku miejsc dla zwycięzców konkursu pozostałe prace nie przepadną.


– Diamentowi Artyści, którzy zdecydują się przesłać swoją twórczość, w dniu mityngu będą mogli obejrzeć swoje prace na Stadionie Śląskim. 6 sierpnia zamierzamy wystawić je w przestrzeni trybun. Tak, żeby każdy kibic lekkiej atletyki zobaczył, jak zdolne pokolenie rośnie właśnie w naszym kraju.


Prace konkursowe należy wysyłać od 01.06.2022 do dnia 25.06.2022 na adres e-mail info@memorialkamili.pl. Ogłoszenie wyników 28.06.2022.


Regulamin konkursu dostępny jest tutaj:


Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci[58]
.pdf
Download PDF • 155KBMiłej zabawy i do zobaczenia na Stadionie Śląskim:)

124 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page