top of page
Szukaj

Zbieramy Diamentową Drużynę! Wolontariusze są niezbędni na Stadionie Śląskim

Nawet najlepiej zorganizowana impreza masowa nie ma prawa udać się bez wolontariuszy. 6 sierpnia – po raz pierwszy w historii – chętni do pomocy przy Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej będą mogli zobaczyć zza kulis mityng Diamentowej Ligi. Rozpoczęła się rekrutacja do Diamentowej Drużyny.

Diament dlatego ma swoją wysoką cenę, ponieważ uchodzi za jeden z najtwardszych kruszców dostępnych na Ziemi. Jest właściwie niezniszczalny, odporny i niezawodny, stąd jego popularność nie tylko w zakładach jubilerskich, ale również w przemyśle. Komitet organizacyjny Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej szuka wolontariuszy, którzy mają dokładnie takie same cechy. I którzy chcieliby zostać częścią ekipy organizującej pierwszy w historii Polski mityng prestiżowej Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim.


– Jesteśmy u progu epokowego wydarzenia w dziejach polskiego sportu. 6 sierpnia 2022 roku to data, którą całe środowisko lekkoatletyczne zapisało w kalendarzu grubym markerem. Ale emocje po ogłoszeniu tej informacji już opadły. Teraz pora na działania, tymczasem lista zadań jest szalenie długa – przyznaje Marta Furmańczuk, szefowa tworzonej właśnie drużyny wolontariuszy. W skład zespołu, który odpowiada za przygotowanie mityngu, wchodzą specjaliści w swoich dziedzinach. Jednak kilkanaście osób nie wystarczy, aby wydarzenie udało się przeprowadzić na odpowiednim poziomie. – Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc do entuzjastów sportu i otwieramy zapisy do Diamentowej Drużyny wolontariuszy. Bez takich zespołów szans powodzenia nie ma żadna impreza masowa. Jesteście niezbędnym ogniwem – zwraca się bezpośrednio do chętnych Furmańczuk. Zakres obowiązków do przypilnowania w trakcie zawodów jest bardzo długi. To m.in. wsparcie dla gwiazd lekkiej atletyki podczas ich pobytu w Polsce, pomoc kibicom, sędziom czy dziennikarzom w ich miejscu pracy. Wolontariat na Stadionie Śląskim tym razem będzie oznaczał nie tylko możliwość obejrzenia zza kulis, jak wygląda świat wielkiego sportu, ale również przekonania się z bliska, jak „tworzy się” w praktyce historyczną Diamentową Ligę. – Przyznaję, że wiele razy w karierze to wolontariusze, a nie organizatorzy, byli w trakcie zawodów moim najbliższym kontaktem do załatwienia jakichś spraw – docenia Piotr Małachowski, legenda rzutu dyskiem, która teraz przejęła funkcję dyrektora sportowego Memoriału Kamili. Zgłoszenia do Diamentowej Drużyny wolontariuszy należy wysyłać wypełniając kwestionariusz: https://bit.ly/3mTT9cj


Do zobaczenia na Stadionie Śląskim!

568 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page