top of page
Szukaj

Diamentowa Liga - piknik na Stadionie Śląskim


Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim to przede wszystkim lekkoatletyka i emocje na światowym poziomie. Ale nie tylko. 16 lipca, czyli w dniu Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, na błoniach stadionu odbędzie się Integracyjny Piknik Lekkoatletyczny. Bynajmniej nie tylko dla dzieci.

Diamentowa Liga w Polsce - najwięksi sportowcy na Stadionie Śląskim

Diamentowa Liga, najważniejszy i najbardziej prestiżowy cykl zawodów w lekkoatletyce na świecie, wraca na Stadion Śląski. 16 lipca 2023 roku z elitą reprezentacji Polski zmierzą się między innymi mistrzowie olimpijscy:

  • tyczkarz Armand Duplantis,

  • skoczkowie wzwyż Gianmarco Tamberi i Mutaz Essa Barshim,

  • najszybszy Europejczyk w biegu na 1500 metrów, Jakob Ingebrigtsen.

Jak obiecują organizatorzy Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, to dopiero początek długiej listy, która z dnia na dzień będzie tylko rosła.

Szykujemy Diamentowy Piknik! Miasteczko kibica w dniu Memoriału

Mityng o diamentowej randze w Polsce, w dodatku w takiej obsadzie, to samo w sobie gigantyczne wydarzenie. Niemniej, tego dnia na Stadionie Śląskim będzie się działo znacznie więcej. Jedną z atrakcji towarzyszących Diamentowej Lidze będzie Lekkoatletyczny Piknik Integracyjny. Wydarzenie rozpocznie się wraz z początkiem wpuszczania kibiców na trybuny i potrwa do końca zawodów.

Miasteczko pełne atrakcji związanych z lekkoatletyką stanie na błoniach stadionu pomiędzy bramami 3-5. i będzie otwarte dla wszystkich. Znajdą się tam atrakcje dla całych rodzin – małych i dużych miłośników królowej sportu. Fundacja Kamili Skolimowskiej, jako organizator Memoriału, przygotowała aż cztery różne strefy: lekkoatletyczną, zabaw, wirtualnej rzeczywistości oraz fitness.


Diamentowy Piknik - atrakcje

Oto nasze propozycje podczas Diamentowej Ligi 16 lipca na Stadionie Śląskim:


1. STREFA LEKKOATLETYCZNA


To idealna przestrzeń do zmierzenia swoich możliwości sportowych lub odkrycia nowych talentów. Bieg na czas? Skoki? A może rzuty? W tej strefie doświadczeni trenerzy będą wyjaśniali tajniki każdej konkurencji, a śmiałkowie zyskają możliwość sprawdzenia się w niektórych specjalnościach. Kto wie, może dzięki tej wizycie okaże się, że wśród kibiców na Diamentowej Lidze znajdują się przyszli mistrzowie? Zabawy, śmiechu oraz doskonałej atmosfery nie zabraknie. Tym bardziej, że talenty będą mogli tu sprawdzać również dorośli.


2. STREFA ZABAW


Kto nigdy nie był dzieckiem? My na pewno byliśmy, o ile wciąż w głębi ducha nie jesteśmy. I już zazdrościmy wszystkim, którzy w dniu Memoriału Kamy przyjdą do miasteczka kibica tylko po to, żeby pofikać na dmuchańcach! Poza zjeżdżalniami i trampolinami na dzieci czekają tu także wszelkiego rodzaju tunele, bitwy gladiatorów, elektryczne samochody albo euro-bungee. Misją Diamentowej Ligi jest jednak kreowanie talentów. Wobec tego w tej strefie 16 lipca przeprowadzimy warsztaty plastyczne. Można namalować kogokolwiek - może ktoś spróbuje postać Kamili Skolimowskiej albo Ewy Swobody?


3. STREFA WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI


Nie będziemy czarować – ta strefa przy Stadionie Śląskim pociąga nas nie mniej niż lekkoatletyczna. W tym miejscu na diamentowym pikniku integracyjnym postaramy się umieścić wszelkie cuda technologii. Znajdą się tutaj gry, okulary VR, które przeniosą nas na roller coastery albo naprzeciw potworów, które trzeba będzie pokonać. To oczywiście tylko część atrakcji, które szykują organizatorzy Diamentowej Ligi na Śląsku. Miejsce dla siebie znajdą tutaj fani klasycznych gier komputerowych. Wrażenia gwarantowane, także w 3D.


4. STREFA FITNESS


Zmęczeni po próbach lekkoatletycznych w strefie sportowej, skokach na euro-bungee i po wrażeniach związanych z technologią VR, goście pikniku znajdą podczas Diamentowej Ligi na Śląskim także inny rodzaj atrakcji. W tej strefie każdy chętny będzie mógł m.in. porozmawiać z dietetykiem, przeprowadzić testy wydolnościowe lub zbadać skład i budowę własnego ciała. Proszę być czujnym, spacerując po naszym miasteczku. Do wygrania w konkursach będą bardzo atrakcyjne nagrody!

Diamentowa Liga w lekkoatletyce na Stadionie Śląskim odbędzie się 16 lipca. Jak zdobyć bilety na Diamentową Ligę? Można je nabyć poprzez platformę eBilet.pl.


538 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

50 DNI!

bottom of page